Zachwyca wspaniałą scenerią i przyrodniczym bogactwem, a wycieczki po jego terenie mogą stać się dla wielu z nas wyjątkową przygodą. Co warto zobaczyć na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Oto kilka miejsc, które z pewnością zasłużyły na większe zainteresowanie z naszej strony.

Miejsce 5. Rezerwat Bachanowo

Rezerwat Bachanowo to jedno z tych miejsc, których miłośnicy przyrody nie mogą pominąć. Dumą tego miejsca jest imponujący zbiór głazów narzutowych, które wraz z lodowcami trawiły w rejon Suwałk z odległej Skandynawii. Jest ich około 10 tysięcy, a stworzona przez nie sceneria może oczarować każdego z nas.

Miejsce 4. Stara Hańcza

Wizyta w Starej Hańczy będzie nie lada gratką i dla miłośników historii, i dla tych, którzy stawiają na spacery w pięknej scenerii. Na tych pierwszych czekają tu ruiny dworu oraz piękny park podworski, na drugich – brzegi jeziora Hańcza, wokół którego można spacerować do woli. To najgłębsze w Polsce jezioro może oczarować zarówno swą malowniczością, jak i czystą wodą, a spacery w jego rejonie sprawią nam wiele radości.

Miejsce 3. Góra Zamkowa

Kto chce spojrzeć na terenu Suwalskiego Parku Krajobrazowego z góry, ten powinien wybrać się na jeden z kilku tutejszych punktów widokowych. Uwagę przyciąga Góra Zamkowa, znana z pięknych panoram oraz ciekawej historii. Swego czasu miała się tu znajdować warownia Jaćwingów – plemienia, które w dziejach Suwalszczyzny odegrało bardzo ważną rolę. Dziś jest to jeden z ważniejszych punktów na trasie wycieczki po okolicy Suwałk, a wizyta na szczycie tej góry dostarczy każdemu z nas wielu niezapomnianych wrażeń.

Miejsce 2. Wodziłki

Wizyta w Wodziłkach to nie lada gratka dla każdego, kto w czasie wycieczki po Suwalszczyźnie chce się spotkać ze staroobrzędowacami. Molenna w Wodziłkach jest jedną z ważniejszych atrakcji w tej części kraju, a jej charakterystyczna sylwetka skutecznie przyciąga uwagę turystów.

Miejsce 1. Szurpiły

To miejsce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród tych osób, które są zainteresowanie historią Suwalszczyzny i chcą w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na ten temat. W Szurpiłach nuda nikomu nie zagrozi, a to za sprawą tak ważnej atrakcji, jaką jest Izba Jaćwieska. W tym miejscu można ujrzeć wiele cennych zabytków – przedmiotów, które pochodzą z okolicznych wykopalisk archeologicznych i które dostarczają nam wielu ciekawych wiadomości na temat historii Suwalszczyzny.

Wycieczki po Suwalskim Parku Krajobrazowym mogą się dla wielu z nas okazać wspaniałą przygodą oraz jedyną w swoim rodzaju lekcją historii. W tej części kraju nudzić się nie można, a wędrówki w malowniczej scenerii każdemu z nas sprawią sporo radości.