Konewka kojarzy się nam głównie z przydomowym ogródkiem, jednak bardzo dobrze sprawdzi się również przy podlewaniu roślin w domu. Rośliny ozdobne w domu i na balkonie, nawet jeśli w każdym pomieszczeniu stoi ich tylko kilka, potrzebują sporej ilości wody.

Często magazynujemy ją w półtoralitrowych butelkach po wodzie mineralnej, które co prawda są wygodne w użytku, ale nie wyglądają zbyt estetycznie, a porozstawiane zajmują też sporo miejsca. Łatwo je również przewrócić.

Konewka – urządzenie praktyczne

Rozwiązaniem zdecydowanie bardziej praktycznym będzie konewka. Wystarczy jedna większa np. o pojemności około 10 litrów, którą możemy postawić gdzieś na uboczu i korzystać z niej ogólnie, bo jej ciężar (nawet pełnej) nie będzie zbyt duży. Dobrym rozwiązaniem będą też dwie konewki – jedna większa, a druga mniejsza. Ta większa może służyć np. tylko za magazyn i stać na wspomnianym uboczu, a w ciepłe miesiące np. na balkonie. Łatwo będzie przelać z niej wodę do mniejszej konewki, którą będzie można postawić na parapecie, podłodze itp. Mniejszą konewką będzie też łatwiej podlać rośliny, szczególnie te znajdujące się wyżej, czyli np. rośliny wiszące.

Konewka – urządzenie estetyczne

Pamiętajmy też, że taka domowa konewka może wyglądać bardzo estetycznie. I to nie tylko na tyle, że nie będzie trzeba jej ukrywać przed niczyim wzrokiem, ale też na tyle, że będzie mogła być ozdobą, dodatkiem do ładnie prezentujących się roślin. Estetykę zapewni wzornictwo i materiał, z którego konewka jest wykonana, czyli plastik lub metal, a także połączenie tych materiałów.

Konewka – dodatkowe atuty

Dodatkowym atutem konewek jest możliwość zamontowania wymiennych końcówek, czyli np. sitka, szerokiego spryskiwacza itd., które zapewnią nam nie tylko dodatkowe możliwości, ale też dodatkową wygodę. Ważne jest także to, że materiały, z których wykonane są konewki, są wytrzymałe i łatwo utrzymać je w czystości. Także wewnątrz, dzięki dużemu otworowi u góry.